16.06.2015 | 07:00

Připravte vaši nemovitost na léto

Léto se rychle blíží, a nyní je správná doba na přípravu vašich nemovitostí pro teplé období. V létě je důležité, aby se teplota a větrání byly nastaveny právě tak, aby vnitřní klima zůstalo příjemné. Díky moderní technologii je možné výrazně zlepšit podmínky vnitřního klimatu a šetřit energii.

V kancelářích by měly být vypnuty všechny nepoužívané elektrické spotřebiče a topení, které nejenže ohřívají okolní vzduch, ale také spotřebovávají energii zbytečně. V případě použití nuceného větrání nelze  větrat ještě otevřenými dveřmi nebo okny, protože to narušuje správný systém ventilace. 

Také rolety poskytují dobrou ochranu proti slunci.

Přehled základních kroků:

1. Ujistěte se, že chladící zařízení bylo před zahájením letní sezóny prohlédnuto kvalifikovaným technikem. Tímto způsobem lze předejít  případným problémům.

2. Zkontrolujte správné nastavení pro chlazení, větrání a vyzkoušejte jej před letní sezónou. 

3. Vypněte na léto ústřední topení. To zabraňuje radiátorům ve vytápění budov v letní sezóně. Pokud centrální systém vytápění nelze  vypnout, ujistěte se,  že je nastavena správná  ovládací křivka topení.

4. Aplikujte rozdílné automatické vnitřní nastavení teploty pro letní sezóny a  pro zimní sezóny. Tímto způsobem se zabrání zbytečnému vytápění/chlazení v létě nebo  v zimě.

5. Použijte všechny možnosti automatické regulace, abyste využili noční větrání. Můžete snížit spotřebu pro denní klimatizaci třeba použitím chladného nočního vzduchu přes ventilační systém.

6. Využijte rekuperace tepla a ochlazení přiváděného vzduchu. Když vzduch venku je teplejší než odpadní vzduch z objektu, můžete využít systém rekuperace tepla k ochlazení teplého přiváděného vzduchu.

7. V případě, že si nevíte rady nebo nastanou nečekané potíže, neváhejte a kontaktujte nás
 
Go back to list